![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11154449
*
nr 1115 4449
Spegel
Tiffanystil, höjd: 33 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 juni 2017
kl 18:20:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/6 21:12:22
1
200 kr
17/6 00:38:53
2
Vinnande bud
19/6 12:12:23
3
300 kr
19/6 12:12:23
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: glasmosaik glasmosaiklampa glasmosaiklampor spegel speglar tiffany-stil tiffanylampa tiffanylampor tiffanymodell tiffanystil
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1115 4449
Spegel
Tiffanystil, höjd: 33 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 juni 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/6 21:12:22 | 1 | 200 kr |
17/6 00:38:53 | 2 | Vinnande bud |
19/6 12:12:23 | 3 | 300 kr |
19/6 12:12:23 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: glasmosaik glasmosaiklampa glasmosaiklampor spegel speglar tiffany-stil tiffanylampa tiffanylampor tiffanymodell tiffanystil
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53